Pobierowo

Pragniemy Państwu przybliżyć uroczą miejscowość Pobierowo znajdującą się w województwie Zachodniopomorskim. Pobierowo ma około 4 km długości i jego oś stanowi, biegnąca równolegle do morza, ulica Grunwaldzka. Przed laty były tu głównie niewielkie, drewniane domki letniskowe. Później przybyło trochę ośrodków wczasowych należących do zakładów pracy. Dziś kurort Pobierowo rozwija się niezwykle dynamicznie, zachowując jednak swój specyficzny charakter.

Ulica Grunwaldzka, przy której koncentruje się całe turystyczne życie, ma prawie cztery kilometry długości i łączy wschodni i zachodni kraniec Pobierowa. Znajduje się tutaj wiele kawiarni, barów, restauracji, smażalni ryb oraz ogródków piwnych. W Pobierowie są też liczne sklepy i stoiska uliczne z ubraniami oraz pamiątkami.

Pobierowo znane jest z szerokiej, piaszczystej plaży, do której można dojść praktycznie z każdego miejsca. Od naszego ośrodka dojście do plaży zajmuje spokojnym tempem mniej niż 5 minut. Ponadto panują tu dobre warunki do uprawiania windsurfingu i innych sportów wodnych.